Polaarrebaste tseremoonia

Täna oli meil plaanis külastada kolme Skandinaavia riigi piiripunkti, kus saavad kokku Soome, Rootsi ja Norra riigipiirid. Selleks istusime laeva, et sõita üle järve, kuna jalgsi matkates oleks vahemaa natuke pikk. Kõige huvitavam oli see, et piiripunkt asus keset järve, nii et sinna sai minna mööda laudteed. Sinna jõudmine tähendas meie jaoks, et oleme ametlikult ära käinud ka Rootsis. Matkatud sai sel päeval korralikult- 17 kilomeetrit, kuna tagasi bioloogiajaama otsustasime kõndida jala.

Sellel pildil meie rühm (kahjuks ilma Valleta) varsti jõudmas kolmikpunkti.

cropped-img_9303.jpg

 

Õhtul toimus polaarrebaste ristimine. See võttis aset indiaanlaste kombel tehtud onnis, kus küpsetasime lõkkekartuleid ja -porgandeid, mis olid imemaitsvad. Korraga läksid Mari, Valle ja Mardi näod magusaks ning võeti välja saladuslik kott. Igaüks viktoriinil osalejatest sai isikliku oma nimega graveeritud pussnoa, mis lõhnas nagu mets ja vanad ajad. Nüüd saame uhkelt öelda, et oleme õiged polaaruurijad ja üksi metsas hätta ei jää.

Photo28-07-2017,192456

Samal õhtul esindasin mina naissugupoolt meeste seas saunas. Kümblesime nagu ürgsed soomlased lähisarktilises järvevees, kus sai olla täpselt viis sekundit.

photo2028-07-2017201920452056.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s