Norra polaarpealinn ja lisandunud reisikaaslane

Eemal oli näha võimsaid valge mütsiga Norra mägesid, mille orge katsid pehmed udupilved. Varsti peale Soome piiri ületamist avastasime, et sõidame paksu piimja pilve sees, kuid kui see mõni aja pärast ära lahjenes, nägime fjordi ja koski mööda mägesid alla kukkumas.

Tromsösse jõudnud, läksime polaarmuuseumisse ning kuna Nansen oli norrakas, sai sealt pikalt-laialt teada tema Frami ekspeditsioonist. Sellest olid hea kvaliteediga suured pildid, mis meile hästi meeldisid.

Jalutasime polaarpealinna tänavaid mööda, nautisime imelist vaadet mägedele ja uudistoidu degusteerijad hüppasid kioskist läbi, et proovida mingit kreemibanaani, mis oli lihtsalt imelik ja lihtsalt suhkur. Hiljem jõudsime arktilisse botaanikaaeda, kus andunud bioloogiahuviline Maria kadus kohe põõsaste vahele sahistama. Muidugi ei suutnud ta tühjade kätega lahkuda, nii et tagasiteel lisandus meie kampa üks sinine moon.

Teel bioloogiajaama käisime nautimas võimast koske. Vägev tunne oli seista selle ääres, kui väiksed piisad peksid vastu nägu. Vahepeal kannatasime Riho komminurina käes, aga muidu oli vinge päev.

IMG_9124
See on Sten, kes tükkis pildile

20170727_183114

IMG_9237
Bioloogia Maria paradiis
IMG_9143
Tromsö tänavad

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s