Kümme põhjapõtra ja külmavärinad

Käes on meil siis kolmas päev ja mehed otsustasid sauna teha, kuna ööbime kõigi mugavustega suusamajas, lihtsalt märksa odavamalt, sest praegu pole hooaeg. Ainult Mardi õnnelik nägu piilub ukse tagant välja, kuna oma väikse rätikuga pole tema arvates sünnis kaugemale välja tulla. Kuid Soome saun on ikka nii kuum, et sunnib mehed isegi tillukestes rättides lõpuks ikka õue hingama.

Tänase päeva tipphetk olid siiski kümme põhjapõtra, keda nägime eri hetkedel jalutamas autoteel Levisse. Tundus nagu oleksime olnud safaril, kuna nad olid reaalselt täpselt akna all. Meie Mariga sattusime nende nägemisest väga elevusse ja reageerisime iga väikse krabina peale. Sattusime nägema isegi kahte valget! Tõsiselt kaunid ja majesteetlikud loomad…

Teine, sugugi mitte halvem, elamus oli Arktikum, kuhu suundusime pärast hommikueinet. Kohe alguses rabas meid muuseumi pood, kus veetsime vähemalt pool tundi, kuna pakkumisel oli seal igavese nooruse seen Chaga, puukujuline kulp, ürdishotid, kesköise päikese tee ja muud iseäralikku ja põnevat. Hiljem saime muuseumis teada Arktikas elavate kohalike ja polaaralade looduse kohta. Mina käisin vaatamas täiesti vapustavat filmi Arktika kohta ja kuna see avaldas nii sügavat muljet, et mul külmavärinad mööda selga jooksid, ruttasin ma muidugi uuesti seda vaatama.

Lühidalt kokku võttes läbisime me täna matkarajal pika distantsi, ületasime polaarjoone ja Mardi arvates oli täna kõige toredam see, et Maril polegi midagi amputeeritud ja kuigi ta käis arsti vastuvõtul, jätkab ta siiski ekspeditsioonil meiega.

IMG_8532
Arktikumi muuseum

IMG_8626

IMG_8631
Sääsevõrk ja loomulikult Sten
IMG_8506
Rovaniemi päikeseloojang

IMG_8655(1)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s