Vägev Nanoqi küla

Eile õhtul otsustasime näljastena purgisuppi keeta. Teatades, et oskused mul selles valdkonnas puuduvad, rääkisid teised mulle purgisupi valmistamisretsepti saladused välja. Viska kõik potti, vala vett sama supipurgiga peale ja oota, kuni keeb. Kõige müstilisem osa  oli supi keemise osa, sest pärast peab ju jälle ootama, et see ära jahtuks. Aga kuna nii on alati tehtud ja traditsioonidest tuleb lugu pidada, kõrvetasid kõik kuuma supi söömise ajal oma keele ära.

Järgmisel päeval hommikul eesti putru söönud, seadsime sammud Nanoqi Arktika muuseumisse. See oli tõsiselt armas vana küla samblakatustega majadega. Kui sinna saabusime, tervitas meid vaid targa näoga sõbralik koer, kelle abil leidsimegi infoleti üles. Kõik oli veidi nagu Hobbiti filmis ja tundus nagu võlumaailm kuskil raamatus. Vanad kaardid, ekspeditsioonid, kus tuli tuua suuri ohvreid, et eesmärk saavutada, männimetsas jahionnid ja jääkarude uurimiseks kasutatavad uberikud. Hämmastav oli näha vaala selgroolüli. Maagiline õhkkond.

Vihmapiisad tibutavad vastu esiklaasi ja silmapiiril hõljuvad tumedad pilved. Juhtun armsalt Marilt küsima tema polaaralade huvi kohta. Ta seletab, et soovis ülikoolis oma lõputööks teha midagi põnevat ja lõpetas kuidagi National Geographicu ekspeditsioonil Franz Josephi maal, kus projekteeris ajahõlma vajunud rannikukülale laudteed ja armus kõrvuni kaunitesse külmadesse loodusmaastikesse ja toitu varastavatesse polaarrebastesse. Siis rääkis Mart isotoopuuringutest Teravmägedel ja sellest, et ekvaatoril on vesi tegelikult kergem, kuna soojema kliimaga aladel on vähem raskemat isotoopi hapnikku ehk hapnik 18-t. Vahepeal ostis Sten Muumi limonaadi, mis lõhnas nagu aknapesuvedelik ja ei maitsenudki kuidagi eriti. Samuti oleme ametlikult põhjapõdratsoonis ja vähemalt mina loodan neid väga silmata.

IMG_8477
Nanoqi küla lahedad majad
IMG_8501
Veel üks vinge pilt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s